Blog témakörök

Blog



Részlet Papp Noémi Fanny magazin (XVIII. évf. 34. szám)

„Ez vagyok Én!” rovatából.

Gyöngyösi Sándor

biogomba-termesztő

  • Eredetileg rádió- és tévéműszerésznek tanult, később távközléstechniká­val foglalkozott.
  • Nős, két fia született, Sándor (25) és Gergő (24).
  • Hobbija a fotózás, tagja a kiskunfélegyházi Wesel Hugó Fotókörnek.
  • Három éve táncolnak A feleségével, .....
  • Régen sokat túrázott, az utazás ma is fontos számára.

 


Hozzászólás 0 hozzászólásTovább

Hogyan alkalmazzuk őket?

 

Az utóbbi időben igencsak az érdeklődés középpontjába kerültek a gyógygombák. Természetesen nem állítjuk, hogy a gyógygombák önmagában meggyógyítják az autizmust, de azt igen, hogy rengeteg tünet csökkentésében, az emésztés javításában, az idegrendszer fejlődésében óriási segítség. A jól összeállított diéta, mozgásfejlesztés mellett a gyógygombák is rengeteget tesznek az idegrendszeri fejlődésért.


Hozzászólás 0 hozzászólásTovább

Mikor kávézzunk a szervóra alapján?

2020. Augusztus 14. 13:16

Használjuk ki még tudatosabban a kávé és a ganoderma gomba jótékony hatását, ismerjük meg jobban szervezetünk természetes folyamatait!

 

A hagyományos kínai orvoslás és az akupunktúra szerint az emberi szervek meghatározott időrendben működnek és pihennek, mindennek megvan a maga ideje, a táplálkozásnak, a sportnak, a pihenésnek, így a kávézásnak is.

 

Éhgyomorra sose igyunk kávét!


Hozzászólás 0 hozzászólásTovább

Gombás tócsni

2020. Július 31. 17:04

Gomba egy kicsit másképp. Gondoltál már arra, hogy lereszelve, apróra vágva mennyi mindent lehet gombából készíteni. Gomba tócsni, fasírt, pástétom, használhatod darált hús helyet makarónihoz ..........

 

A pástétom receptjét megtalálod (laskagombából és barna csiperkéből is finom, egy kicsi fokhagymával és bazsalikommal): ITT

Most nézzük a gomba tócsni receptjét! Készítheted köretként, vagy önálló ételként is. Én sült halhoz tálaltam Erdélyben tanult fokhagymás, paprikás öntettel.


Hozzászólás 0 hozzászólásTovább

Mikre figyeljünk a napon való tartózkodás alatt és után?

Először is ne feledjünk eleget inni a napon való tartózkodás alkalmával, illetve az utána követő időszakban! Természetesen vizet! Ez nem csak a szervezetünk normális biológiai működése miatt kulcsfontosságú, hanem bőrünk miatt is, annak érdekében, hogy újra képes legyen belülről megfelelően hidratálódni. Ráadásul a bőrön lévő sós víz és klórcseppek nagyíthatják a nap sugarait, ami fokozott nedvességvesztéshez vezethet.

Akár sós tengerben, akár „klóros” medencében fürdőzik, elengedhetetlen legalább a hazaérkezést követően a langyos vizű zuhanyozás, ami azonnal lehűti a felhevült bőrfelületet. Ezután célszerű mielőbb felvinni a napozás utáni természetes összetételű paraffinolaj mentes balzsamot/ testápolók valamelyikét.

 

TERMÉSZETES NAPOZÁS UTÁNI BŐRREGENERÁLÁS


Hozzászólás 0 hozzászólásTovább